Savęs ieškojimas (2012 m)

Knygų autoriai:Aleksandras Žarskus

Savęs pažinimas – bene sunkiausias ir pagrindinis žmogaus gyvenimo uždavinys. Savęs ieškojimo kelias čia aprašytas remiantis analitine-gelmine psichologija, šventraščiais, mitais, mistikų įžvalgomis bei literatūriniais tekstais. Pagrindinės sunkios ir sudėtingos savęs ieškojimo kelionės kryptys yra K. Jungo aprašytieji pasąmonės archetipai: Šešėlis, Anima/Animus, Persona ir Savastis. Ko galima tikėtis šioje nuotykingoje ir pavojų kupinoje kelionėje ir kaip joje nepasimesti bei nepaklysti, rasime šioje knygoje.

Apimtis – 152 psl.

Atsisiųsti šią knygą PDF formatu

(Failo dydis 2 mb)

 

Kategorija:

Aprašymas

Average Rating:

3,7 rating based on 7 ratings (all editions)

ISBN-10:
ISBN-13: 9789955944300
Goodreads: 22385732

Author(s):
Publisher: Ramduva
Published: //2012

Kiekvienas žmogus yra nepakartojamas savo ypatybėmis, gabumais ar troškimais. Tačiau visuomenė primeta bendrą gyvenimo ar veiklos būdą. Žmonės taip gerai prie jo prisitaiko, kad pamiršta būti savimi. Pamažu jie praranda gyvenimo skonį ir vietoj gyvybingos versmės tampa stovinčiu vandeniu.
Tokie žmonės serga keista liga: jie yra kitokie, tačiau nori būti kaip kiti. Tai sunki sielos būsena, sukelianti nepasitenkinimą, nusivylimus, neurozes ar depresiją. Šia liga sergantis žmogus laužo savo nepakartojamumą, eina prieš Dievo įstatymus, - juk visoje girioje nėra tokio pat medžio, gėlės žiedo ar lapelio.
Jei ieškai savęs, su tavimi gyvena Dievas, nes jam tu reikalingas būtent toks, koks esi. Jei pamiršti save, nori tapti toks kaip kiti ir neieškai, - tu negyveni kaip tau skirta. Tada Dievas pasitraukia į dangų ir lieka tik filosofinių apmąstymų tema. Savęs ieškantis žmogus kitiems dažnai atrodo nenormalus, tačiau jis randa savo troškimus, rizikuoja, patiria nuotykius. Atrasti save - tai tapti tuo kertiniu akmeniu, apie kurį būtų statomas tavasis pasaulis, kuris praturtina Dievo visatą, nes jis nepanašus į jokį kitą. Tik taip tu būsi laimingas, sveikas ir reikalingas neišsemiamų galimybių margaspalviame pasaulyje.
 

Autorius

Aleksandras Žarskus